Translate

23 stycznia 2017

Batony "Dobra kaloria"

Batony "Dobra kaloria" są już od jakiegoś czasu w asortymencie Lidla. To dobra wiadomość dla tych, którzy mieszkają w małych miastach i sklepów eko nie mają. Warto po nie sięgać, gdy mamy ochotę na coś słodkiego, bo mają krótkie i treściwe składy, a do tego są sycące :) 
"Marka Dobra Kaloria to produkty wykonane z naturalnych surowców i charakteryzujące się wysoką zawartością cennych składników odżywczych. Produkty te powstały na bazie autorskich receptur firmy Ekoprodukt, specjalizującej się w produkcji żywności funkcjonalnej i ekologicznej i obecnej na rynku od 1993 roku. Marka Dobra Kaloria to trzy linie produktów wyróżnione trzema kolorami opakowań: śniadaniowe – pomarańczowe, przekąski – zielone i ciastka – czerwone. Każda z tych linii dostarcza organizmowi innych wartości odżywczych oraz może być stosowana o różnych porach dnia". [źródło]
Pamiętać jednak należy, że przy alergiach na orzechy, z batonów zostaje nam jedynie "śliwka&ziarna" (daktyle, śliwka suszona (27%), ziarno słonecznika (19%), chrupki zbożowe (mąka kukurydziana, mąka ryżowa), siemię lniane (8%) ) - choć zapewne na opakowaniu istnieje informacja o możliwości zanieczyszczenia orzechami (piszę "zapewne", bo nigdy tego batona na żywo nie widziałam jeszcze).

Baton widoczny na zdjęciu ma następujący skład: 
daktyle, orzeszki ziemne (29%), chrupki zbożowe (mąka kukurydziana, mąka ryżowa). 

Moim faworytem jest "kokos&orzech" (klik), no ale to jasne - gdzie jest kokos (albo mak), tam jestem i ja ;)

O wszystkich rodzajach batonów i innych produktach firmy przeczytasz tutaj: klik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ci, którzy tego bloga odwiedzają, czego mi życzą, niech i sami mają :)